Singles - Area 6

Round 1
Play on Mon 24th May
Round 2
Play on Mon 31st May
Round 3
Play on Mon 7th Jun
Round 4
Play on Mon 14th Jun
Round 5
Play on Mon 21st Jun
Round 6
Play on Mon 28th Jun

Nigel Lee
(Essex County T)

V
BYE

Nigel Lee
(Essex County T)

21 - 15
Kenneth Smith
(Essex County M)
 

Nigel Lee
(Essex County T)
9 - 21
Simon Kittle
(Essex County E)

 

Simon Kittle
(Essex County E)
20 - 21
Roger Perham
(Rayleigh B)

 

Roger Perham
(Rayleigh B)
10 - 21
Edward Morris
(Essex County B)

 

Edward Morris
(Essex County B)

21 - 20
Philip Brandon
(Essex County G)
 

Kenneth Smith
(Essex County M)

V
BYE

Kevin Watkins
(Essex County H)

V
BYE

Kevin Watkins
(Essex County H)
W/O
Simon Kittle
(Essex County E)

 

Simon Kittle
(Essex County E)

V
BYE

Brian Ravensdale
(Essex County L)
10 - 23
Derek Scruby
(South Benfleet & Canvey)

Derek Scruby
(South Benfleet & Canvey)

23 - 10
David Martin
(Essex County F)
 

Derek Scruby
(South Benfleet & Canvey)
16 - 21
Roger Perham
(Rayleigh B)

 

David Martin
(Essex County F)

V
BYE

Robert Haney
(Castle Point)
18 - 21
Roger Perham
(Rayleigh B)

Roger Perham
(Rayleigh B)

21 - 13
ANTHONY NEWMAN
(Shoebury Park A)
 

ANTHONY NEWMAN
(Shoebury Park A)

V
BYE

Tony Jacks
(Essex County N)
6 - 21
Simon Short
(Bournemouth Park)

Simon Short
(Bournemouth Park)
18 - 21
Mark Welton
(Essex County P)

 

Mark Welton
(Essex County P)
14 - 21
Edward Morris
(Essex County B)

 

Edward Morris
(Essex County B)

21 - 15
Steve Gunnell
(Essex County A)
 

Mark Welton
(Essex County P)

V
BYE

Edward Morris
(Essex County B)

21 - 15
Kevin Robertson
(Essex County R)

Edward Morris
(Essex County B)

21 - 15
David Dar
(Essex County O)
 

David Dar
(Essex County O)

21 - 12
Christopher Muir
(Essex County D)

Steve Gunnell
(Essex County A)

V
BYE

Steve Gunnell
(Essex County A)

21 - 5
Alex Rose
(White Hall)
 

Steve Gunnell
(Essex County A)

21 - 14
David Patterson
(Essex County C)
 

Alex Rose
(White Hall)

V
BYE

David Patterson
(Essex County C)

V
BYE

David Patterson
(Essex County C)

W/O
George Porter
(Hockley B)
 

George Porter
(Hockley B)

V
BYE

Philip Brandon
(Essex County G)

V
BYE

Philip Brandon
(Essex County G)

21 - 13
Alfred Spratt
(Essex County J)
 

Philip Brandon
(Essex County G)

21 - 9
Ian Dobbs
(Rochford A)
 

Philip Brandon
(Essex County G)

21 - 14
David McCathie
(Essex County Q)
 

Philip Brandon
(Essex County G)

21 - 15
Jon Lloyd
(Essex County S)
 

Alfred Spratt
(Essex County J)

V
BYE

Lewis Miller
(Thorpe Bay B)

V
BYE

Lewis Miller
(Thorpe Bay B)
12 - 22
Ian Dobbs
(Rochford A)

 

Ian Dobbs
(Rochford A)

V
BYE

David McCathie
(Essex County Q)

V
BYE

David McCathie
(Essex County Q)

21 - 11
Paul Tidey
(Shoebury Park B)
 

David McCathie
(Essex County Q)

21 - 14
Alan Whale
(Essex County K)
 

Paul Tidey
(Shoebury Park B)

V
BYE

STEPHEN LAVER
(Southend-On-Sea A)
18 - 21
Alan Whale
(Essex County K)

Alan Whale
(Essex County K)

21 - 14
Graham Parker
(Prittlewell)
 

Graham Parker
(Prittlewell)

V
BYE

Robert Measom
(Southend-On-Sea B)

V
BYE

Robert Measom
(Southend-On-Sea B)

21 - 18
Len Pope
(Hockley A)
 

Robert Measom
(Southend-On-Sea B)
14 - 21
Jon Lloyd
(Essex County S)

 

Jon Lloyd
(Essex County S)

21 - 19
Barry Miller
(Rochford B)
 

Len Pope
(Hockley A)

V
BYE

Jim Dutton
(Fairwood)

V
BYE

Jim Dutton
(Fairwood)
8 - 21
Jon Lloyd
(Essex County S)

 

Jon Lloyd
(Essex County S)

V
BYE

Steve Kerley
(Essex County I)

V
BYE

Steve Kerley
(Essex County I)
5 - 21
Barry Miller
(Rochford B)

 

Barry Miller
(Rochford B)

21 - 11
Phil Turner
(Rayleigh A)
 

Barry Miller
(Rochford B)

V
BYE

Paul Daymond
(Thorpe Bay A)

V
BYE

Paul Daymond
(Thorpe Bay A)
W/O
Phil Turner
(Rayleigh A)

 

Phil Turner
(Rayleigh A)

V
BYE

This site uses some unobtrusive cookies to store information on your computer. By using our site you accept our Terms And Conditions and Privacy Policy.

×